czwartek, 24 kwietnia 2014

Vis Moot - wyróżnienia dla drużyn z Polski!

Miło mi poinformować, że tegoroczna – 21 edycja The Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot była dla reprezentacji Polski szczególnie szczęśliwa!

Konkurs, którego finały odbywały się od 11 do 17 kwietnia w Wiedniu, przyciągnął jak zwykle tłumy studentów, naukowców i praktyków z całego świata. W rywalizacji wzięło udział prawie 300 uniwersytetów, w tym po raz pierwszy tak liczna reprezentacja z Polski. Nasz kraj reprezentowało aż 7 uczelni: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Warszawski i Akademia Leona Koźmińskiego.

Wśród 64 najlepszych drużyn, które przeszły do ścisłego finału znalazł się Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Śląski. Ścisły finał konkursu odbywa się w trybie pucharowym. W wyniku losowania polskim uczelniom postawiono jako przeciwników.. siebie wzajemnie. Rozgrywka była bardzo wyrównana, jednak do kolejnego etapu przeszedł Uniwersytet Jagielloński. Studenci z Krakowa znaleźli się ostatecznie wśród 16 najlepszych drużyn! Pierwsze miejsce zajął australijski Daekin University.

Zarówno drużyny z Uniwersytetu Jagiellońskiego jak i Śląskiego wróciły do domu z wyróżnieniami w kategorii Frédéric Eisemann Award czyli dla najlepszej drużyny. Uniwersytet Jagielloński otrzymał ponadto wyróżnienie w kategorii Werner Melis Award tzn. za najlepsze pismo procesowe pozwanego. Serdeczne gratulacje!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz