niedziela, 26 października 2014

Runda Narodowa ELSA Human Rights Moot Court Competition 2015

Do 3 listopada br. mogą zgłaszać się chętni do wzięcia udziału w Rundzie Narodowej ELSA Human Rights Moot Court Competition 2015. Konkurs polega na uczestnictwie w symulowanym postępowaniu przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, a runda krajowa objęta jest patronatem Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Dariusza Sałajewskiego. Celem rundy narodowej jest sprawdzenie swoich możliwości przez nasze krajowe drużyny, a dla tych, którym nie uda się dostać do finału konkursu w Strasburgu, będzie to okazja do zaprezentowania swojej argumentacji w sporze. Finał krajowy odbędzie się w grudniu. Więcej informacji można znaleźć tu

3 listopada mija też termin rejestracji drużyn, które chcą wziąć udział w konkursie europejskim, z finałem w lutym 2015 r. w Strasburgu. Szczegóły dostępne są tu.

Zachęcamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w konkursie, tym bardziej, że dotychczasowe doświadczenia pokazują, że polscy studenci bardzo dobrze obeznani są z problematyką praw człowieka. W finale konkursu 2012/2013 drużyna z UW zajęła 4 miejsce, drużyna z UMK piąte, zaś najlepszą oratorką okazała się studentka z Torunia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz