poniedziałek, 26 stycznia 2015

Projekt polskiej bibliografii komparatystycznej

Ogłoszenie nie dotyczy co prawda prawa międzynarodowego ale projekt wydał nam się na tyle interesujący (i warty wsparcia), że zdecydowaliśmy się zamieścić informacje o nim na naszym blogu.

Na Uniwersytecie Viadrina jest realizowany jest obecnie projekt bibliografii polskich prac dotyczących prawa obcego. Kierownikiem projekt jest prof. Arkadiusz Wudarski. Celem projektu jest zgromadzenie danych bibliograficznych publikacji w języki polskim dotyczących krajowego prawa obcego - odniesienie do prawa obcego może dotyczyć fragmentu (części) publikacji (rozdział w monografii, wyodrębniony redakcyjnie fragment artykułu). W bazie są umieszczane jednak publikacje, w których odniesienie się do obcego systemu prawnego ma charakter poznawczy (naukowy). Publikacje, w których nawiązanie do obcych systemów prawnych ma jedynie charakter zdawkowy (marginalny) lub publicystyczny nie uwzględnia się.

Formularz potrzebny do dokonania zgłoszenia danych do bibliografii jest dostępny tu. Same formularze można natomiast przesyłać na adres projekt(at)europa-uni.de.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz