piątek, 19 czerwca 2015

Konferencja: Model United Nations POLMUN 2015

W dniach 10-13 września, po 4 latach przerwy, w Warszawie wznowiona zostanie inicjatywa Model UN. Szczegółowa informacja nt. wydarzenia poniżej.Konferencję POLMUN Warsaw 2015 to przewidziana dla 150 uczestników symulacja obrad ONZ (Model United Nations), która odbędzie się w budynku Senatu RP w dniach 10-13 września 2015 pod patronatem honorowym Komisji Spraw Zagranicznych Senatu RP.
W trakcie konferencji uczestnicy wejdą w rolę delegatów Narodów Zjednoczonych i będą obradowali na tematy dotyczące otaczającego ich świata z zachowaniem rzeczywistych procedur ONZ i zgodnie z zasadami protokołu dyplomatycznego.

Udział w MUN to niepowtarzalne doświadczenie, pozwalające poznać studentów z całego świata oraz rozwinąć umiejętności retoryczne i negocjacyjne, a także uzyskać wiedzę o stosunkach międzynarodowych, działaniu ONZ, i wyzwaniach, z jakimi zmagają państwa we współczesnym, zmieniającym się świecie.
POLMUN Warsaw 2015 będzie pierwszą akademicką symulacją ONZ w Warszawie, jednocześnie kontynuując tradycję najstarszego Model United Nations w Polsce. Dzięki bezprecedensowej skali zaangażowania studenckiego i swojemu rozmachowi, POLMUN Warsaw 2015 zintegruje warszawską społeczność studencką i jako najlepszy akademicki MUN w Polsce będzie kształtował przyszłość dyplomacji.
Odpowiedzialny za wydarzenie zespół skupia studentów czołowych warszawskich uczelni: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu SWPS i Akademii Leona Koźmińskiego, których rektorzy objęli patronat nad projektem. Partnerem merytorycznym jest United Nations Association – Poland (Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce).
Konferencja POLMUN Warsaw 2015 będzie składała się z 6 grup roboczych:
•              United Nations Security Council
•              United Nations Economic and Financial Committee
•              UN Commission on Science and Technology for Development
•              United Nations Human Rights Council
•              UNHCR - The UN Refugee Agency
•              International Court of Justice
Językiem roboczym w trakcie konferencji będzie angielski. 
Rejestracja uczestników: 1 czerwca – 25 lipca 2015
Więcej informacji:


Konferencja POLMUN Warsaw 2015 jest częścią obchodów 70. rocznicy utworzenia ONZ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz