wtorek, 9 sierpnia 2016

Coroczna konferencja i Zgromadzenie Ogólne Europejskiego Instytutu Prawa

Na prośbę Europejskiego Instytutu Prawa informujemy: 

Coroczna Konferencja i Zgromadzenie Ogólne Europejskiego Instytutu Prawa (ELI) odbędzie się w 2016 roku w Ferrarze we Włoszech – mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - dzięki uprzejmości Uniwersytetu w Ferrarze.

Konferencja stanowi unikalną szansę nawiązania kontaktu z wybitnymi praktykami prawa, sędziami i akademikami z całej Europy i nie tylko, którzy spotkają się we wspólnym celu jakim jest zwiększenie jakości prawa w Europie, poprzez wkład w pracę ELI.

Konferencja odbędzie się 7-9 września na terenie renomowanego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Ferrarze. Organizatorzy mają zaszczyt poinformować, że Koen Lenearts, prezes Trybunału Sprawiedliwości UE, wygłosi swoje przemówienie 9 września, a Marta Cartabia, Wiceprezes włoskiego Trybunału Konstytucyjnego, wygłosi mowę inauguracyjną podczas otwarcia Konferencji.

Pozostałymi wybitnymi gośćmi, którzy powitają uczestników Konferencji, bedą Dario Franceschini, włoski Minister Kultury, który pochodzi z Ferrary, Giorgio Zauli, Rektor Uniwesytetu w Ferrarze i Giovanni De Cristofaro, Dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Ferrarze.

Otwarcie Konferencji odbędzie się wieczorem 7 września w zamku Castello Estense w Ferrarze. Zgromadzenie Ogólne ELI, podczas którego Prezes, Wiceprezes i Skarbnik ELI oraz inni członkowie organów Instytutu przedstawią swoje raporty, zbierze się tego samego dnia w godzinach 11:00 - 13:00.

Wydział Prawa Uniwersytetu w Ferrarze będzie gościł panele dotyczące następujących tematów: • Pomoc biznesowi w prawie upadłościowym • Zapobieganie sporom o jurysdykcję w prawie karnym i ich rozwiązywanie • Od Transnarodowych Zasad do Europejskich reguł procedury cywilnej • Wspieranie Europejskich Rodzin: wybór sądu i wybór prawa • Osoby dorosłe wymagające szczególnej opieki i spory o prawo właściwe • Jednolity Rynek Cyfrowy: Projekt Dyrektywy o Platformach Internetowych • Pryncypialny związek między formalnym a nieformalnym wymiarem sprawiedliwości przez sądy i alternatywne metody rozwiązywania sporów • Narzędzia Wieku Cyfrowego w służbie bardziej dostępnego wymiaru sprawiedliwości • Jednolity Rynek Cyfrowy: Co po Wspólnych Europejskich Przepisach Dotyczących Sprzedaży (CESL)? • Zatrzymanie osób ubiegających się o status uchodźcy i nieregularnych migrantów a rządy prawa.

Do pozostałych punktów wartych odnotowania należy coroczna uroczysta kolacja, która będzie nie tylko kulinarną ucztą, ale i szansą na poznanie innych uczestników Konferencji w niezobowiązującej atmosferze. Uroczysta kolacja odbędzie się w zamku w Ferrarze, w którym będzie miało miejsca również inauguracja Włoskiego Hubu ELI 9 września, która zgromadzi znakomitych prawników włoskich. Będziemy zaszczyceni mogąc przywitać Państwa w Ferrarze i poznać Państwa opinie na temat obecnych i potencjalnych projektów ELI. Organizatorzy pragną uchwycić Państwa cenne opinie i sugestie, co z pewnością przełoży się na lepsze planowanie ich dalszych działań.

Członkowie ELI są uprawnieni do darmowego uczestnictwa w Konferencji.

Więcej informacji dostępnych tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz