poniedziałek, 9 września 2013

TEDxHagueAcademy

W 1984 roku w Kaliforni podjęto inicjatywę non-profit "szerzenia wartościowych idei mogą cych zmienić świat". Wtedy to na konferencji pierwszej TED zgromadzono osoby z sektora (T)echonologii, (E) rozrywki i (D) wzornictwa, aby w kilka minut podzieliły się ze słuchaczami misją ich życia. Od tego czasu platforma rozszerzyła zarówno zakres tematyczny jak i płaszczyzny spotkań m.in. o TED Talks video , TED Conversations, czy o doroczną nagrodę TED. Wśród prelegentów TED znaleźli się m.in. Al Gore, Bill Clinton i Gordon Brown, 
Zob. stronę TED.

Z czasem uruchomiono tzw. TEDx, tj. organizowane niezależnie lokalne wykłady.

Właśnie w ramach tego ostatniego cyklu 9 września, w godzinach 9-18 w Pałacu Pokoju (obchodzącym właśnie swój 100 jubileusz o czym niedawno pisaliśmy) odbywa się haska akademia TEDx.

W programie przewidziano wytsąpienia m.in. poświęcone potrzebie udziału Chin w budowie międzynarodowego systemu sprawiedliwości (Michael Liu) i samej konstrukcji owego systemu (Theodor Meron), "humanizacji Szariatu" (Hauwa Ibrahim), czy wreszcie prawnym aspektom "wojny z terroryzmem" (Neal Katya).

Wykłady transmitowane są na żywo na stronie Akademii TEDx Hague Academy.org, a prelegentom można zadawać pytania również za pośrednictwem Internetu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz