poniedziałek, 3 listopada 2014

Zwycięstwo drużyny WPiA UW w FDI Moot

Drużyna studentów WPiA UW zwyciężyła w Foreign Direct Investment International Arbitration Moot (oficjalna strona konkursu tutaj). To pierwsza wygrana drużyny z kraju nieanglojęzycznego w historii konkursu, a także jeden z największych sukcesów polskiej uczelni w wydarzeniu tej rangi.
Tegoroczny konkurs odbył się w dniach 24-26 października na Pepperdine University (Kalifornia). Drużyna UW w składzie Dominika Jędrzejczyk, Aleksandra Orzeł, Katarzyna Lubianiec, Marek Szolca i Wojciech Rzepiński w drodze po zwycięstwo pokonała m.in. drużyny z King's College London, Harvard University, National Law University Jodhpur, Seoul National University, Uniwersytetu Jagiellońskiego i New York University. Poza nagrodą za wygraną w finale konkursu, warszawski zespól otrzymał nagrody za 2. miejsce w łącznej klasyfikacji za pisma procesowe oraz wystąpienia ustne, 2. nagrodę za najlepsze pismo procesowe powoda, a Dominika Jędrzejczyk zdobyła tytuł najlepszego mówcy.
Drużyna została stworzona pod egidą Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW. Trenerami drużyny byli: Monika Diehl (Clifford Chance), Natalia Kabacińska (Kochański Zięba Rapala i Partnerzy) oraz Marek Neumann (WPiA UW/Allen & Overy). Sukces w konkursie umożliwiło wsparcie finansowe i merytoryczne ze strony kilku czołowych kancelarii prawnych, Sądu Arbitrażowego KIG oraz wsparciu kilku instytucji UW.
Zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!
Wszystkich tych, którzy chcieliby pójść w ich, ślady zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu (w 2015 roku konkurs odbędzie się na King's College w Londynie, a następnie w Buenos Aires i w Bostonie). 
Przypominamy także, że jeszcze przez 2 tygodnie możliwe jest zgłaszanie drużyn od Jessup Moot Court (post tutaj).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz