wtorek, 31 października 2017

Prezentacja studiów doktoranckich na EUI (różne miejsca w Polsce)

European University Institute we Florencji zaprasza na spotkania na których zostaną zaprezentowane prowadzone przez EUI studia doktoranckie. Spotkania są prowadzone przez aktualnych doktorantów, więc poza oficjalnymi informacjami można również uzyskać sporo praktycznych wskazówek (np. jak przygotować dobry wniosek, jak wybrać potencjalnego promotora, itp). 

Terminy spotkań:
  • 7 listopada 2017 r. - Uniwersytet Adama Mickiewicza, Wydział Prawa i Administracji (Auditorium Maximum), al. Niepodległości 53, Poznań, początek o g. 14.00;
  • 8 listopada 2017 r. - Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Collegium Humanisticum (pokój C.0.39), ul. W. Bojarskiego 1, Toruń, początek o g. 13.15;
  • 4 grudnia 2017 r. - Uniwersytet Wrocławski, główny budynek (sala Oratorium Marianum), Pl. Uniwersytecki 1, Wrocław, początek o g. 13.00.
Więcej informacji o samych studiach doktoranckich można znaleźć tu

Warto dodać, że choć Wydział Prawa EUI specjalizuje się w wielu dziedzinach, katedry prawa międzynarodowego oraz europejskiego należą do najlepszych w Europie.

poniedziałek, 30 października 2017

Call for papers: Citizenship, Citizenships and New Types of Personal Status: International and European Aspects, and National Developments (Salerno, styczeń 2018 r.)

Uniwersytet w Salerno zaprasza na konferencję naukową poświęconą statusowi jednostki w prawie międzynarodowym i europejskim. Szczegółowe zagadnienia, na które konferencja ma przynieść odpowiedź, dotyczą takich tematów jak:
  • Citizenship and citizenships: evolutionary dynamics between migratory flows and fundamental rights protection 
  • Citizenship and new types of personal and family status
  • EU citizenship: limits in its operating capacity and new issues
Zgłoszenia (abstrakt, w j. angielskim lub j. włoskim, do 2000 słów; CV z wykazem najważniejszych publikacji) można przesyłać do dnia 25 listopada br. na adres interinalesidi2018@gmail.com. Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 stycznia 2018 r.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.

niedziela, 29 października 2017

Willem C. Vis International Commercial Arbitration Pre-moots 2018

W związku z rosnącym od kilku lat zainteresowaniem studentów udziałem w symulacjach postępowań przed międzynarodowymi organami rozstrzygania sporów, chcieliśmy zwrócić uwagę na bogatą ofertę tzw. pre-moot'ów do najważniejszego konkursu w obszarze prawa handlowego międzynarodowego, Willem  C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia stopnia przygotowania drużyny przed konkursem. Wprawdzie czasu do rejestracji na marcowe rundy próbne pozostaje sporo, jednak część organizatorów już teraz zaprasza do nadsyłania zgłoszeń, jednocześnie zastrzegając, że liczba miejsc jest ograniczona. 

sobota, 28 października 2017

Call for Submissions: Ethics & International Affairs

Czasopismo Ethics & International Affairs zaprasza do nadsyłania artykułów do swoich najbliższych numerów, których problematyka będzie dotyczyć odpowiednio:
  • Emerging technologies, including artificial intelligence, advanced weapons, cyberspace, and climate geoengineering
  • Issues of gender, women, and children, including feminist ethics, gender and development, women and children’s rights, and women and war
  • Global health, including the right to health, health governance, health and climate change, and health equity
Redakcja przyjmuje artykuły do recenzji na bieżąco. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

czwartek, 26 października 2017

Call for Contributions: Russian Perspectives on International Law (sympozjum online, grudzień 2017 r.)

Völkerrechtsblog, niemiecki blog zajmujący się tematyką prawa międzynarodowego, zaprasza do udziału w sympozjum internetowym pt. "Russian Perspectives on International Law", które odbędzie się w grudniu 2017 r. Sympozjum to ma zgromadzić badawczy zajmujących się problematyką związaną z Rosją w kontekście prawa międzynarodowego. Wystąpienia o długości 1000-1500 słów w j. angielski, francuskim lub niemieckim można przesyłać do 20 listopada 2017 r. na adres ajv.kontakt@gmail.com. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

środa, 25 października 2017

Call for papers: Przegląd Zachodni

Redakcja kwartalnika naukowego „Przegląd Zachodni” w Poznaniu zachęca do współpracy i zaprasza do przesyłania propozycji artykułów i drobniejszych opracowań.
Tematy numerów czasopisma na 2018 r. to :
  • Numer 1/2018: Europa – pomost czy twierdza (termin nadsyłania tekstów: koniec listopada 2017 r.)
  • Numer 2/2018: Era Angeli Merkel (termin nadsyłania tekstów: koniec stycznia 2018 r.)
  • Numer 3/2018: Niepodległość Polski – sto lat później (termin nadsyłania tekstów: koniec kwietnia 2018 r.)
  • Numer 4/2018: Sport – narzędzie polityki? (termin nadsyłania tekstów: koniec lipca 2018 r.)
Wymogi techniczne oraz informacje na temat recenzowania artykułów znajdują się na stronie internetowej pisma. Wszelką korespondencję należy kierować na adres wydawnictwa lub bezpośrednio do Redaktor Naczelnej dr Natalii Jackowskiej ( jackowska@iz.poznan.pl) tel. 61 8 52 76 91 w. 401.

wtorek, 24 października 2017

First International Society for Public Law Book Prize

The International Society for Public Law (ICON-S) zamierza po raz pierwszy przyznać nagrodę za najlepszą książkę z prawa publicznego, która dotyczy problematyki z pogranicza prawa krajowego i międzynarodowego oraz konstytucyjnego i administracyjnego. Nagroda zostanie przyznana podczas spotkania The International Society for Public Law, które odbędzie się w czerwcu 2018 r. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 grudnia 2017 r. na adres icons@icon-society.org wraz z uzasadnieniem zgłoszenia (do 200 słów).
Więcej informacji można znaleźć tutaj.

poniedziałek, 23 października 2017

Call for abstracts: 11th Annual Toronto Group Conference (Toronto, marzec 2018 r.)

Toronto Group for the Study of International, Transnational, and Comparative Law zaprasza do udziału w swojej dorocznej konferencji, która w tym roku odbędzie się pod hasłem "Boundaries, Conflicts and Alliances: Interactions between International, Transnational and Comparative Law" w dniach 1-2 marca 2018 r. w Osgoode Hall Law School w Toronto.
Zgłoszenia (abstrakt ok. 300 słów i krótki biogram ok. 100 słów) należy przesyłać do 5 listopada 2018 r. na adres torontogroupconference@gmail.com.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.

niedziela, 22 października 2017

Call for abstracts: The Neglected Methodologies of International Law – Empirical, Socio-Legal and Comparative (Leicester, styczeń 2018 r.)

University of Leicester zaprasza do udziału w warsztatach pod hasłem "The Neglected Methodologies of International Law – Empirical, Socio-Legal and Comparative", które odbędą się w dniu 31 stycznia 2018 r. 
Przykładowe tematy wystąpień, którymi zainteresowani są Organizatorzy dotyczą następujących zagadnień:
  • Critical approaches to research methods: is there an international law methodology?
  • Traditional vs. modern research methodologies in international law: advantages and disadvantages
  • Doing international comparative research
  • Doing international socio-legal research
  • Doing qualitative research in international law
  • Doing quantitative research in international law
  • In defence of doctrinal analysis of international law
Zgłoszenia (abtsrakt proponowanego wystąpienia, do 1000 słów) można przesyłac do 15 listopada br. na adresy rossana.deplano@le.ac.uk ORAZ paolo.vargiu@le.ac.uk.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.

sobota, 21 października 2017

Call for submissions: Revue québécoise de droit international

Revue québécoise de droit international zaprasza do nadsyłania artykułów do swojego najnowszego numeru. Redakcja jest zainteresowana artykułami dotyczącymi prawa międzynarodowego publicznego lub prywatnego, jak również artykułami prawnoporównawczymi, w j. angielskim, francuskim lub hiszpańskim.
Artykuły nie powinny przekraczać 12.000 słów (z przypisami), a do artykułu powinien był dołączony abstrakt we wszystkich trzech językach czasopisma (do 300 słów).
Zgłoszenia lub ewentualne pytania dotyczące publikacji należy przesyłać na adres redactionenchef@rqdi.org.

piątek, 20 października 2017

Call for papers: Australian Journal of Human Rights

Australian Journal of Human Rights zachęca do nadsyłania artykułów (6.000-8.000 słów) do numerów, które ukażą się w 2018 r. Tematyka artykułów może dotyczyć różnych aspektów praw człowieka, łącznie z ujęciem praw człowieka w kontekście politycznym, filozoficznym, ekonomicznym i historycznym. 
Czasopismo proponuje dwa terminy nadsyłania artykułów: 1 grudnia 2017 r. (artykuły nadesłane w tym terminie zostaną opublikowane w numerze 24 (1), który ukaże się w kwietniu 2018 r.) oraz 1 marca 2018 r. (artykuły nadesłane wówczas zostaną opublikowane w numerze 24 (2) w sierpniu 2018 r.).
Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą formularza online dostępnego tutaj.

czwartek, 19 października 2017

Debata CPRDP: Aneksja Krymu - długa zima w Rosji (Warszawa, 25.10.2017)

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zaprasza na debatę zatytułowaną "Aneksja Krymu: długa zima w Rosji". Przyczynkiem do debaty będzie najnowsza publikacja Centrum „A successful failure: Russia after Crime(a)”.

Kiedy: 25 października 2017 r. (środa) godz. 18:00
Gdzie: Marzyciele i Rzemieślnicy - Dom Innowacji Społecznych, III piętro, ul. Bracka 25, Warszawa
języki: polski i rosyjski
Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia: kolakowska(at)cprdip.pl

Uczestnicy debaty:

Fabian Burkhardt – członek rady redakcyjnej portalu analitycznego Intersection. Politolog w Centrum Badań nad Studiami Wschodnioeuropejskimi na Uniwersytecie w Bremie, absolwent Szkoły Studiów nad Europy Środkową i Wschodnią w Monachium.

Igor Grecki – profesor na Państwowym Uniwersytecie w Petersburgu. Jego zainteresowania badawcze obejmują m.in. rosyjską politykę zagraniczną wobec krajów postsowieckich, stosunki międzynarodowe w Europie Środkowej i Wschodniej, stosunki Rosja-Polska i Rosja-Ukraina. 

Olga Irisowa – analityk ds. polityki i mediów, redaktor portalu analitycznego Intersection. Jedna z autorek i redaktorów książki „A successful failure: Russia after Crime(a)”. Specjalizuje się w tematyce związanej z polityką informacyjną Kremla i metodach manipulacji opinią publiczną. 

Ernest Wyciszkiewicz – dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Redaktor naczelny portalu analitycznego Intersection. Wcześniej koordynator programu ds. bezpieczeństwa energetycznego, zmian klimatu i prawa międzynarodowego w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

poniedziałek, 16 października 2017

Call for papers: Latin America and International Law (Hamburg, luty 2018 r.)

W dniach 8-9 lutego 2018 r. w Hamburgu odbędzie się konferencja "Latin America and International Law". Do 3 grudnia br. można nadsyłać propozycje referatów. Organizatorzy zainteresowani są w szczególności następującymi tematami wystąpień:

1. International Law in the Americas before Independence
- The conquest of America and the formation of modern international law
- Spanish Derecho Indiano and natural rights
- International law and the colonisation of the Americas by other European Empires (Portuguese, Dutch, French, British, et al.)
- International law and resistance to imperialism (Las Casas, Suárez, Vieira, Guamán Poma, et al.)

niedziela, 15 października 2017

Call for papers: Goettingen Journal of International Law

Goettingen Journal of International Law zaprasza do nadsyłania artykułów do swojego najnowszego numeru, który ukaże się pod hasłem “The law behind rule of law transfers”. Przykładowe tematy, które mogą być związane z problematyką numeru to:
  • the European Union’s mandate and mechanisms of promoting the rule of law in accession and association processes, as well as the European Union’s enforcement and safeguarding instruments regarding rule of law standards in its member states
  • the United Nations’ mandate and methods to promote the rule of law in its member states, e.g. by means of Security Council resolutions
  • the normative basis of rule of law implementation in situations and by means of post-conflict administration (by the United Nations or other international actors)
  • belligerents’ obligation under international humanitarian law to restore, maintain, and ensure law and order in occupied territories
  • rule of law clauses in bi- or plurilateral trade agreements, and the design of interlinked sanction and suspension mechanisms
  • the World Bank’s mandate and current rule of law assistance/reform programs and the legal design of their implementation mechanisms
  • rule of law-dialogues and their intergovernmental legal arrangements
  • integrated and institutionalized rule of law-dialogues between national/European courts and their legal foundations and implications
Do 15 października br. można zgłaszać abstrakty artykułów; w przypadku takiego zgłoszenia, redakcja poinformuje do 31 października czy jest zainteresowana pełnym artykułem. Zgłoszenie abstraktu nie jest jednak konieczne, wszyscy zainteresowani publikacją mogą przesyłać pełne artykuły do 31 grudnia 2017 r. Artykuły nie powinny przekraczać 15.000 słów (z przypisami). Więcej informacji można znaleźć tutaj.

sobota, 14 października 2017

Call for papers: International Judicial Dialogue in the Protection of Fundamental Rights (Salamanka, listopad 2017 r.)

W dniach 27-28 listopada 2017 r. na Uniwersytecie w Salamance odbędzie się konferencja "International Judicial Dialogue in the Protection of Fundamental Rights". Organizatorzy zachęcają do nadsyłania propozycji wystąpień, poświęconych w szczególności następującej tematyce:
  • European multilevel legal space, tackling as possible contents: theoretical approach to the judicial dialogue, European multilevel constitutionalism, the interaction between the different legal instruments for the protection of human rights existing in the European legal space.
  • Judicial pluralism, tackling as possible contents: relations between the CJEU and the ECtHR, relations among the aforementioned courts and the most prominent member states’ Constitutional Courts, judicial dialogue between those courts and other international jurisdictions competent on the protection of human rights (such as the Inter-American Court of Human Rights) and the cooperation mechanisms at hand (both formal and informal). 
  • European Union principles and values, as shaped by the CJEU, the ECtHR and the Constitutional Courts to avoid conflicts in the European multilevel legal space, tackling as possible contents: the primacy, direct effect and States responsibility (CJEU), ultra vires control, limits to the attribution of competences and respect for the national identity (Constitutional Courts) and last word right in human rights matter, standard minimum, margin of appreciation, pilot judgements (ECtHR). 
  • The future of the international judicial dialogue, tackling as possible contents: a possible review of the ECtHR Bosphorus doctrine, the future of the Bundesverfassungsgericht Solange II doctrine, the withdrawal of the United Kingdom from the European Union and its impact in the relations between the British courts and the international human rights courts, the use of legal reasoning by international courts and committees (such as the International Court of Justice or the United Nations Human Rights Committee) imported from different jurisdictions or the consequences of Opinion 2/13 of the ECJ in the future dynamics regarding judicial dialogue on human rights in Europe. 
Zgłoszenia (tytuł proponowanego wystąpienia, jego abstrakt do 5 linijek i opis do dwóch stron, CV i list polecający) można nadsyłać do 15 listopada br. Organizatorzy, w ramach dostępnych środków, pokryją koszty podróży wybranych uczestników. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

piątek, 13 października 2017

Call for papers: 7th Conference of the Postgraduate and Early Professionals/Academics Network of the Society of International Economic Law (Nikozja, kwiecień 2018 r.)

PEPA/SIEL we współpracy z wydziałem prawa European University of Cyprus organizują konferencję poświęconą międzynarodowemu prawu gospodarczemu, która odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2018 r. w Nikozji. Do udziału w konferencji Organizatorzy zapraszają młodych naukowców i praktyków (studentów studiów magisterskich lub osoby pracujące do 5 lat) do wygłoszenia referatów, których tematyka może dotyczyć m.in. następujących zagadnień:
  • Law and practice in international economic governance and international organizations;
  • International trade, investment, competition, monetary and financial law;
  • The interaction of IEL branches with other branches of law governing intellectual property, human rights, environment, sustainable development, food safety;
  • Bilateral and regional economic integration and the multilateral trading system;
  • Comparative economic law, focusing on how international economic law interacts with laws, institutions and actors at the domestic level;
  • International economics, philosophy, sociology, politics.
  • International developments and economic law, which may inter alia, refer to Brexit, the OECD-led tax Initiatives international financial regulation, cryptocurrencies and monetary affairs.
Zgłoszenia (CV do dwóch stron i abstrakt proponowanego wystąpienia do 400 słów) należy przesyłać do 3 listopada br. na adres pepa2018conference@gmail.com. Kandydaci zostaną poinformowani o rezultatach selekcji zgłoszeń do 30 listopada br.
Więcej informacji o konferencji można znaleźć tutaj.

czwartek, 12 października 2017

Call for Papers: Historians without Borders: Writing Histories of International Organizations (Lejda, marzec 2018 r.)

Grupa realizująca projekt ERC ‘Rethinking Disability: the Global Impact of the International Year of Disabled Persons (1981) in Historical Perspective’ w Instytucie Historii Uniwersytetu w Lejdzie zaprasza na warsztaty "Historians without Borders: Writing Histories of International Organizations", która odbędzie się w dniach 22-23 marca 2018 r. Osoby zainteresowane czynnym udziałem w warsztatach mogą przesyłać zgłoszenia (abstrakt proponowanego wystąpienia do 500 słów i CV) do dnia 13 listopada 2017 r. an adres rethinkingdisability@hum.leidenuniv.nl.
Organizatorzy zainteresowani są w szczególności następującą tematyką:
  • What specific advantages do different approaches bring to the history of international organizations?
  • Are these approaches mutually exclusive, or do we need to combine different perspectives and concepts?
  • What are some of the methodological challenges in writing the history of international organizations, in terms of analyzing connections, entanglements, comparisons, etc.?
  • What are some of the practical challenges in writing the history of international organizations, in terms of mobility, language barriers, cultural sensitivity, etc.?
  • How can we deal with the fact that levels can be used both as analytical concepts (used by the historian) and as historical concepts (used by the historical actors)?
  • How can we deal with different uses of terms like international, national, local, e.g. as level, geographical or spatial unit or loyalty of a historical actor?
  • How can we deal with the (hidden) hierarchy of terms or levels like global, national, etc.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.

wtorek, 10 października 2017

Call for papers: Codification in International and EU Law (Ferrara, czerwiec 2018 r.)

W dniach 7-8 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie w Ferrarze odbędzie się XXIII coroczna konferencja Italian Society of International and EU Law pt. "Codification in International and EU Law". Z tej okazji, Organizatorzy konferencji zachęcają do nadsyłania zgłoszeń z propozycjami wystąpień, które dotyczyć mogą m.in. następujących zagadnień:
  • Relationship between codification instruments covering the same topics and promoted by different organizations or entities (e.g., the ECHR and the EU Charter of Fundamental Rights; uniform private international law instruments promoted by the Hague Conference on Private International Law and by the European Union; international environmental law and transnational criminal law instruments promoted at UN and regional levels); 
  • Relationship between codification instruments covering different fields (eg, human rights and other areas of international or EU law; law of international responsibility and other areas of international law); 
  • Succession of codification instruments in the same field.
Zgłoszenia (abstrakt w j. angielskim lub włoskim 1.000-2.000 słów z danymi autora oraz CV z listą najistotniejszych publikacji, adresem email, numerem telefonu oraz wskazaniem czy zgłaszający się jest członkiem SIDI-ISIL) należy przesyłać do 10 stycznia 2018 r. na adres callsidi2018@unife.it.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.

poniedziałek, 9 października 2017

Oferta pracy PISM: Analityk ds. politycznych i prawnych aspektów funkcjonowania Unii Europejskiej

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych poszukuje pracownika na stanowisko: Analityk ds. politycznych i prawnych aspektów funkcjonowania Unii Europejskiej.

Adresatami ogłoszenia są w szczególności absolwenci studiów prawniczych, z bardzo dobrą znajomością prawa i polityk UE.

Dokumenty można przesyłać do 27 października.

Pełne ogłoszenie dostępne jest tutaj.

niedziela, 8 października 2017

Seminarium: Odszkodowania wojenne od Niemiec dla Polski w świetle prawa międzynarodowego (Warszawa, 25.10.2017)

Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE, Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na seminarium "Odszkodowania wojenne od Niemiec dla Polski w świetle prawa międzynarodowego" (25 października 2017 r. - w środę - początek o godz.: 17.00).

Program:
· Powitanie i wprowadzenie: prof. Jan Barcz
· Wystąpienie: prof. Jerzy Sułek
· Wystąpienie: prof. Jerzy Kranz
· Dyskusja

Spotkanie odbędzie się w Sali Senatu (D – 202 - budynek D), ALK, Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59. Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału: annapudlo(at)alk.edu.pl.

piątek, 6 października 2017

Call for papers: International Review of the Red Cross

International Review of the Red Cross zaprasza do nadsyłania artykułów do numeru poświęconego przewlekłym konfliktom zbrojnym (protracted armed conflicts). Teksty mogą dotyczyć m.in. aspektów humanitarnych związanych z takimi konfliktami, rodzajów przewlekłych konfliktów zbrojnych i sposobu ich definiowania. Artykuły (w formacie MS Word) należy przesyłać do 31 listopada 2017 r. na adres review@icrc.org. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

czwartek, 5 października 2017

Call for papers: International Law and Universality (Manchester, wrzesień 2018 r.)

European Society of International Law oraz Uniwersytet w Manchesterze zapraszają na 14. coroczną konferencję ESIL, która odbędzie się w dniach 13-15 września 2018 r. w Manchesterze. Organizatorzy proponują, aby zgłoszenia odnosiły się do jednego z ośmiu tematów:
  • The ‘Particular’ vs the ‘Universal’ in International Law
  • Universality and regimes
  • Universality and adjudication
  • A European tradition of Universality?
  • Universality and the teaching of international law
  • Universality and the working languages of international law
  • Critique and resistance to Universality
  • Universality over time

Na zgłoszenie powinien składać się abstrakt (w pdf, do 800 słów, z imieniem i nazwiskiem autora, adresem email i numerem telefonu, afiliacją, biogramem do 100 słów oraz wskazaniem, do którego tematu odnosi się zgłoszenie i czy zgłaszający jest członkiem ESIL) oraz CV (z listą najistotniejszych publikacji). 
Kryteriami wyboru abstraktów będą: 
  • originality and innovativeness of the work
  • relevance to the agora theme 
  • geographical and gender balance 
Zgłoszenia należy przesyłać do 31 stycznia 2018 r. na adres esilconference2018@manchester.ac.uk.
Szczegółowe informacje, w tym o możliwości uzyskania pomocy finansowej w związku z udziałem w konferencji, znajdują się tutaj.

środa, 4 października 2017

Call for papers: International Economic Law in Unsettling Times (Waszyngton, lipiec 2018 r.)

Society of International Economic Law zaprasza do nadsyłania zgłoszeń na konferencję "International Economic Law in Unsettling Times", która odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2018 r. w Waszyngtonie. Mimo określonego tematu konferencji, Organizatorzy czekają również na zgłoszenia z innych obszarów, w tym dotyczące następującej problematyki:
  • the three traditional pillars of IEL: trade, investment, and monetary / financial policies; 
  • the relationship between these pillars, and between these pillars and other areas that touch upon international economic governance; 
  • the relationship between global economic governance and regional arrangements and the function of IEL in different parts of the world; 
  • exploring options for financial sector reform after the global financial crisis; 
  • the legal significance of digitalization and the knowledge economy; 
  • interdisciplinary approaches such as law and economics, political economy, development theory, risk management, global health and environmental studies, and other disciplines relating to IEL; 
  • comparative economic law, focusing on how IEL interacts with laws, institutions and actors at the domestic level; 
  • the roles of law and legal practice in international economic governance, particularly in the monetary and financial international institutions; 
  • methods and trends in researching, teaching and learning of IEL, including doctrinal and empirical methodologies; 
  • interactions between scholars, practitioners, government officials and civil society groups active in IEL. 
Organizatorzy proponują nadsyłanie propozycji zarówno indywidualnych wystąpień, jak i posterów i propozycji paneli. 
Zgłoszeń należy dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej do 1 grudnia br. do godz. 12:00 GMT.

poniedziałek, 2 października 2017

Call for papers: Ethiopian Yearbook of International Law

Ethiopian Yearbook of International Law zaprasza do nadsyłania artykułów do nowego numeru za 2018 rok. Problematyka przedkładanych tekstów powinna być zgodną z ogólną tematyką czasopisma, o której więcej informacji można znaleźć tutaj. Artykuły należy przesyłać do końca lipca 2018 r. zgodnie z wytycznymi podanymi na stronie wydawcy.

niedziela, 1 października 2017

Call for papers: Polish Yearbook of International Law

Wraz z nowy numerem Polish Yearbook of International Law ukazał się również call for papers do numeru następnego:

Polish Yearbook of International Law (PYIL) is currently seeking articles for its next volume (XXXVII), which will be published in June/July 2018. Authors are invited to submit complete unpublished papers in areas connected with public and private international law, including European law. Although it is not a formal condition for acceptance, we are specifically interested in articles that address issues in international and European law relating to Central and Eastern Europe. Authors from the region are also strongly encouraged to submit their works.

Submissions should not exceed 10,000 words (including footnotes) but in exceptional cases we may also accept longer works. We assess manuscripts on a rolling basis and will consider requests for expedited review in case of a pending acceptance for publication from another journal.

All details about submission procedure and required formatting are available at the PYIL’s webpage (http://inp.pan.pl/pyil).

Please send manuscripts to pyil(at)inp.pan.pl. The deadline for submissions is 31 January 2018.