sobota, 30 listopada 2019

Call for papers: Historicization of International Law and its Limits: Preconditions, Modes and Legacies (Dornburg, czerwiec 2020 r.)

W dniach 4-5 czerwca na Zamku w Dornburg odbędą się warsztaty pt. "Historicization of International Law and its Limits: Preconditions, Modes and Legacies".  Organizatorzy zainteresowani są następującymi tematami wystąpień:
  • The genealogy between the linguistic turn to the turn to history in international law 
  • The move from theory to the history of international law 
  • The distinct generations of engagements with history among international lawyers 
  • The genealogy between the linguistic turn, TWAIL and the turn to history 
  • The methodological challenges associated with the writing of critical histories 
  • The possibility of new modes of critique 
  • The use of global history 
  • The use of micro-histories and macro-histories, narratives and counter-narratives, local impact 
  • The role of aporias, fundamental assumptions, ‘positionality’ of historicization, agendas of historicization 
  • The challenge of ‘anachronism’ 
  • The modes of historicization of TWAIL vs. other modes of historicization in international law 
Zgłoszenia (abstrakt do 800 słów wraz z CV i listą publikacji) należy przesyłać do 31 stycznia 2020 r. na adres susanne.prater(at)uni-jena.de. Organizatorzy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

piątek, 29 listopada 2019

Konferencja: Młode pokolenie wobec wyzwań bezpieczeństwa Europy i Azji (Kraków, 4-5 grudnia 2019 r.)

Program NATO Defence Education Enhancement Programme (DEEP), Fundacja Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego SDirect24, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, Ośrodek Prawa Humanitarnego i Praw Człowieka WPiA UJ, Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ, Koło Prawa Wojskowego i Konfliktów Zbrojnych i Koło Prawa Międzynarodowego Publicznego TBSP UJ zapraszają na konferencję zatytułowaną "Młode pokolenie wobec wyzwań bezpieczeństwa Europy i Azji", która odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2019 r. w Krakowie. Szczegółowy plan wydarzenia jest dostępny tu

Redakcja Przeglądu Prawa Międzynarodowego objęła konferencję swoim patronatem medialnym.




Call for papers: The Migration Conference 2020 (Tetowo, czerwiec 2020 r.)

Na South East European University w Macedonii Północnej w dniach 2-5 czerwca 2020 r. odbędzie się konferencja poświęcona migracji. Szczegółowe informacje na temat problematyki konferencji można znaleźć tutaj.

Zgłoszenia (abstrakt do 500 słów) należy przesyłać do 5 stycznia 2020 r. na adres migrationscholar(at)gmail.com.

czwartek, 28 listopada 2019

Call for submissions: Child in Migration: Status and Identity

 Szanowni Państwo!

Wydział Prawa i Administracji UZ oraz Instytut Prawa i Ekonomii UKW mają zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej  Konferencji Child in Migration: Status and Identity, która odbędzie się w Zielonej Górze - w dniach 28-30 maja 2020 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi zamieszczonymi na stronie konferencji: www.childinmigration.ukw.edu.pl oraz do rozważenia aktywnego w niej uczestnictwa


W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji
Joanna Markiewicz-Stanny
Agnieszka Wedeł- Domaradzka  

Call for papers: Glasginburgh 2020 (Glasgow, czerwiec 2020 r.)

W dniach 8-9 czerwca 2020 r. w Glagow odbędzie się druga konferencja będąca wynikiem kolaboracji uniwersytetów w Glasgow i w Edynburgu. Temat konferencji to "International Law and Distribution: Sustainable Development, Security, and the Governance of Resources". Organizatorzy są zainteresowani zwłaszcza następującymi tematami wystąpień:
  • International law and the governance of natural resources
  • Socio-economic rights at the bilateral, regional and global levels
  • Distribution of power within, and by international institutions
  • International economic law, development, and distribution
  • Distributive effects of knowledge production in international law
  • Distributive impacts of the climate change regime
  • Access to water and the distribution of water-based resources in international law
  • Conflict, security and distributional issues
  • Theoretical reflections about distributive role of international law
  • Self-determination, nationality and distributions of territory
  • SDGs and the sources of international law
  • The MDG/SDG Agenda in the UN reform process
  • The triple nexus of humanitarian aid, development, & peace-building
Zgłoszenia (abstrakt do 500 słów) należy przesyłać do 30 listopada br. na adres glasburgh(at)gmail.com. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

środa, 27 listopada 2019

Call for papers: Statelessness and Citizenship Review

Statelessness and Citizenship Review oczekuje na artykuły do swojego kolejnego numeru (volume 2 issue 1). Artykuły powinny mieć objętość 8.000-10.000 słów. Czasopismo publikowane jest w dostępie open access, nie ma opłat za publikację. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 stycznia 2020 r.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

wtorek, 26 listopada 2019

Call for writers: Centre for African Justice, Peace and Human Rights' Magazine

Do 14 grudnia br. można nadsyłać propozycje tekstów do magazynu wydawanego przez Centre for African Justice, Peace and Human Rights. Artykuły z zakresu międzynarodowego prawa karnego, o objętości maksymalnie do 1000 słów, należy przesyłać na adres sofia(at)centreforafricanjustice.org.

poniedziałek, 25 listopada 2019

Call for papers: International Conference "Groups and Spaces in International Economic Law: Focus on the BRICS Countries” (Sankt Petersburg, czerwiec 2020 r.)

W dniach 5-6 czerwca 2020 r. w Sankt Petersburgu odbędzie konferencja "Groups and Spaces in International Economic Law: Focus on the BRICS Countries”, organizowana przez ESIL Interest Group on International Economic Law oraz Państwowy Uniwersytet w Sankt Petersburgu. Organizatorzy zainteresowani są w szczególności następującymi tematami wystąpień:
  • BRICS as a special group in international economic law 
  • Institutional nature of the BRICS framework and documents: soft law v. hard law and the issues of information, participation and democracy 
  • Areas and methods of cooperation between BRICS countries 
  • International cooperation in financial matters: the BRICS experience 
  • Organizations of regional economic integration with the participation of BRICS countries and their cooperation (“integration of integrations”) 
  • China and the OBOR initiative: implications for other BRICS countries 
  • Dispute settlement issues in trade and investment matters relating to the BRICS countries (including the WTO, regional and bilateral relations). 
Zgłoszenia (abstrakt do 600 słów i jednostronicowe CV) nalezy przesyłać do 20 stycznia 2020 r. na adresy: mfedorova(at)law.uni-kiel.de, pstoll(at)gwdg.de, elisa.baroncini(at)unibo.it, holger.hestermeyer(at)kcl.ac.uk oraz catharine.titi(at)u-paris2.fr. Przewidywana jest publikacja pokonferencyjna.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

niedziela, 24 listopada 2019

Call for papers: Konferencja „Pięć lat obowiązywania Europejskiego Programu w zakresie Migracji” (Warszawa, maj 2020 r.)

Instytut Nauk Prawnych PAN zaprasza do udziału w konferencji „Pięć lat obowiązywania Europejskiego Programu w zakresie Migracji”, która odbędzie się w dniu 13 maja 2020 r. w siedzibie Instytutu przy ul. Nowy Świat 72 (Pałac Staszica) w Warszawie.

W obliczu niespotykanego napływu uchodźców na terytorium Unii Europejskiej w maju 2015 roku Komisja Europejska przyjęła „Europejski Program w zakresie Migracji” (EPM). Zawiera on swego rodzaju mapę drogową działań, które powinna podjąć UE oraz jej państwa członkowskie w celu poprawy zarządzania ruchami migracyjnymi i „zbudowania spójnego podejścia, umożliwiającego osiągnięcie korzyści z migracji i sprostanie wynikającym z niej wyzwaniom”.
Celem konferencji jest próba oceny skuteczności założeń oraz działań podejmowanych w ramach EPM opartych na wynikach badań naukowych. Dyskusje w tym zakresie chcemy przeprowadzić w czterech panelach tematycznych, które odpowiadają czterem głównym filarom wyszczególnionym w EPM. Są to:
  • Przeciwdziałanie nieuregulowanej migracji
  • Zarządzanie granicami zewnętrznymi UE
  • Polityka azylowa UE
  • Budowa kanałów legalnej migracji oraz integracja cudzoziemców
Ponieważ konferencja ma w swoim założeniu charakter multidyscyplinarny, zaproszenie do udziału kierujemy do szerokiego grona badaczy procesów migracyjnych.

Referaty z wystąpień, które przejdą pomyślnie proces recenzji, zostaną opublikowane w specjalnym numerze czasopisma „Studia Migracyjne – Przegląd Polonijny” (czasopismo znajdujące się na liście MNiSW, posiadające 40 punktów), który ukaże się w I kwartale 2021 roku.

Zgłoszenia referatów wraz z abstraktem (między 400 a 1000 znaków) przyjmowane będą do 15 lutego 2020 r. (zgłoszenia powinny być przypisane do jednego z 4 paneli; z uwagi na ograniczenia czasowe do wygłoszenia wystąpienia zostaną zaproszone wybrane osoby; informacje o akceptacji wystąpień będą wysłane do referentów i referentek do 29 lutego 2020). Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowane będą do 31 marca 2020 r.

Opłata konferencyjna wynosi: 150 zł. Dla studentów i doktorantów przewidziana jest opłata ulgowa w wysokości 75 zł. Opłatę konferencyjną należy wnosić do dnia 31 marca 2020 r. na konto bankowe INP PAN o numerze: 54 1130 1017 0020 1466 1420 0002. W tytule przelewu należy zawrzeć imię i nazwisko uczestnika lub uczestniczki oraz dopisek „Konferencja EPM”.

Więcej informacji, w tym link do formularza rejestracyjnego, można znaleźć tutaj.

sobota, 23 listopada 2019

Call for papers: Waging war and making peace European ways of inciting and containing armed conflict, 1648-2020 (Wenecja, czerwiec 2020 r.)

Research Network on the History of the Idea of Europe organizuje w dniach 24-26 czerwca 2020 r. konferencję pt. "Waging war and making peace European ways of inciting and containing armed conflict, 1648-2020".

Więcej informacji na temat problematyki konferencji można znaleźć tutaj. Zgłoszenia (abstrakt do 300 słów i krótka bibliografia) można przesyłać do 2 grudnia br. na adresy m.dauria(at)uea.ac.uk oraz bellipacisque(at)libero.it.

piątek, 22 listopada 2019

Call for papers: What do we value? Perspectives from law, economics, and law & economics (Praga, czerwiec 2020 r.)

Sieć MetaLawEcon organizuje po raz jedenasty warsztaty, które odbędą się w Pradze w dniach 19-20 czerwca 2020 r. pt. "What do we value? Perspectives from law, economics, and law & economics". Organizatorzy są w szczególności zainteresowani następującymi tematami wystąpień:
  • What epistemic values animate research in law, in economics, and/or in law & economics in general, and/or in relation to a particular subject (e.g., administrative law, criminal law, contract law, competition law, etc.)?
  • What is the role of a particular epistemic value (e.g., rigour) in law, in economics, and/or in law & economics?
  • What practical values animate research in law, in economics, and/or in law & economics in general, and/or in relation to a particular subject (e.g., administrative law, criminal law, contract law, competition law, etc.)?
  • What is the role of a particular practical value (e.g., efficiency) in law, in economics, and/or in law & economics?
Zgłoszenia (abstrakt do 500 słów) należy przesyłać do 31 stycznia 2020 r. na adres o metalawecon(at)gmail.com. Planowana jest publikacja pokonferencyjna. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

czwartek, 21 listopada 2019

Call for papers: XXXVII Dni Praw Człowieka "Prawa człowieka w perspektywie prawa naturalnego. W stulecie urodzin Hanny Waśkiewicz" (Lublin, grudzień 2019 r.)

W dniach 9 i/lub 10 grudnia br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła odbędą się XXXVII Dni Praw Człowieka "Prawa człowieka w perspektywie prawa naturalnego. W stulecie urodzin Hanny Waśkiewicz".

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych problematyką praw człowieka i prawa naturalnego: prawników, filozofów, socjologów, etyków, politologów, historyków refleksji nad prawem, dogmatyków prawa i prawników-praktyków, osób zajmujących się prawami człowieka w ramach organizacji pozarządowych itp.

Szczegółowe informacje na temat konferencji, w tym dotyczące wpisowego, przeznaczonego na pokrycie kosztów jej organizacji, materiałów konferencyjnych i posiłków (ok. 100-120 zł.), będą wkrótce dostępne na stronie Instytutu Socjologii KUL. Zgłoszenia uczestnictwa i propozycje referatów będzie można przesyłać do 26 listopada br. Osoby zdecydowane na udział już teraz mogą to uczynić na adres kmotyka(at)kul.pl z dopiskiem w temacie: Zgłoszenie - XXXVII Dni Praw Człowieka.

środa, 20 listopada 2019

Call for papers: 9th Conference of the Postgraduate and Early Professionals/Academics Network of the Society of International Economic Law (Jerozolima, maj 2020 r.)

W dniach 17-19 maja 2020 r. w Jerozolimie odbędzie się konferencja Stowarzyszenia Międzynarodowego Prawa Gospodarczego z udziałem młodych naukowców (studentów studiów magisterskich i doktoranckich oraz osób do 5 lat po ukończeniu studiów). Konferencja ma szeroki zakres tematyczny, do którego należą:
  • Law and practice in international economic governance and international organisations and tribunals such as the World Trade Organization, regional trade agreements and investor-state dispute settlement; 
  • International trade, investment, development, competition, intellectual property, monetary and financial law, including dispute resolution; 
  • The interaction of IEL branches with other branches of public policy and law relating to public health, gender, inequality, human rights, environment, sustainable development and food safety; 
  • Bilateral and regional economic integration and the multilateral trading system; 
  • Comparative economic law, focusing on how international economic law interacts with laws, institutions and actors at the domestic level; 
  • Interdisciplinary research incorporating economics, international political economy, history, philosophy, psychology or sociology, as well as empirical methods, both qualitative and quantitative; 
  • International developments and economic law, which may inter alia, refer to current disputes, ongoing negotiations, ‘trade wars’, the Appellate Body crisis, ongoing reform of the international investment system, Brexit and the EU, and the Belt Road Initiative. 
  • Digital trade, international financial regulation, cryptocurrencies, and monetary affairs. 
  • IEL issues relevant especially to corporations including, but not limited, to supply chains, trade compliance programs, export controls and corruption.
  • Educating and teaching IEL in turbulent times.
Zgłoszenia (CV do 2 stron i abstrakt wystąpienia do 400 słów) należy przesyłać do 31 stycznia 2020 r. na adres pepasiel2020(at)gmail.com. Opłata konferencyjna wynosi 65-85 dolarów. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

poniedziałek, 18 listopada 2019

Call for papers: Journal Territorial and Maritime Studies

Journal Territorial and Maritime Studies zaprasza do nadsyłania artykułów do swojego numeru, który ukaże się latem/jesienią 2020 r. Redakcja oczekuje artykułów (do 9.000 słów) i krótszych tekstów, komentarzy i recenzji (do 4.000 słów). Autorzy artykułów, które pomyślnie przejdą proces recenzji, otrzymają 1.000 dolarów honorarium. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 lutego 2020 r.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

piątek, 15 listopada 2019

Call for papers: The Vienna Journal on International Constitutional Law

The Vienna Journal on International Constitutional Law zaprasza do nadsyłania zgłoszeń do swojego numeru specjalnego z okazji 100-lecia utworzenia austriackiego trybunału konstytucyjnego, "Constitutional Courts in Retrospective". Redakcja jest zainteresowana zwłaszcza następującymi tematami:
  • The migration of the Austrian model of constitutional review 
  • Composition of constitutional courts 
  • The resilience of constitutional court under pressure 
  • Constitutional courts and the political question doctrine 
  • Standing before constitutional courts and access to courts 
  • Abstract vs. concrete judicial review 
  • Judicial appointments to constitutional courts 
  • Constitutional courts and court-packing 
  • Constitutional courts as arbitrators between the Federal government and States 
  • Constitutional courts and the protection of democracy 
  • Constitutional courts and minority rights
  • Constitutional Courts and international tribunals 
  • Centralized v. decentralized courts 
  • No sword or purse? Constitutional courts and fiscal questions 
  • Constitutional reasoning 
  • Decision-making rules in constitutional courts 
  • Constitutional remedies 
  • Relationship between constitutional courts and other courts 
  • Retirement age of constitutional court justices 
  • Judicial activism vs. judicial restraint 
Osoby zainteresowane publikacją mogą przesyłać abstrakty (do 750 słów) wraz z CV do 1 stycznia 2020 r. na adres contact(at)icl-journal.com. Publikacja zaplanowana jest na grudzień 2020 r. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

czwartek, 14 listopada 2019

Call for papers: The EU & its Member States’ Joint Participation in International Agreements (Genewa, kwiecień 2020 r.)

W dniach 15-17 kwietnia 2020 r. w Genewie odbędą się warsztaty pt. "The EU & its Member States Joint Participation in International Agreements". Organizatorzy planują następujące panele w czasie warsztatów:
  • The EU and its Member States’ joint participation in international agreements: EU Law perspective;
  • The EU and its Member States’ joint participation in international agreements: international law perspective;
  • The UK’s (un)certain participation in EU mixed agreements after Brexit: case-studies of various agreements;
  • An attempt to classify the international agreements which include the EU and its Member States as contracting parties.
Zaproszenie skierowane jest do doktorantów i osób ze stopniem doktora, nie tylko zajmujących się prawem międzynarodowym. Zgłoszenia (abstrakt do 500 słów i jednostronicowe CV) należy przesyłać do 13 stycznia 2020 r. na adres gtglab(at)unige.ch. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowanie; opcjonalnie mogą pokryć również koszty podróży. Planowana jest publikacja pokonferencyjna.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

środa, 13 listopada 2019

Call for papers: Postgraduate Colloquium in Critical International Law (Durham, kwiecień 2020 r.)

Durham Law School’s Law and Global Justice wraz z Centre for the Study of Colonialism, Empire and International Law Uniwersytetu SOAS w Londynie organizują w dniu 27 kwietnia 2020 r. w Durham Postgraduate Colloquium in Critical International Law.

Do udziału w kolokwium zaproszeni są doktoranci, nie tylko zajmujący się prawem, ale też stosunkami międzynarodowymi, politologią, filozofią itd. Zgłoszenia (abstrakt proponowanego wystąpienia nie dłuższy niż jedna strona A4 oraz jednostronicowe CV) należy przesyłać do 16 grudnia br. do godz. 17:00 na adresy matthew.c.nicholson(at)durham.ac.uk oraz kate.grady(at)soas.ac.uk. Być może Organizatorzy będą mogli pokryć koszty zakwaterowania i podróży panelistów; osoby zainteresowane taką możliwość powinny wskazać to w swoim zgłoszeniu.

Więc informacji do znalezienia tutaj.

wtorek, 12 listopada 2019

Call for papers: Human Rights Overreach (Erlangen, lipiec 2020 r.)

W dniach 1-2 lipca 2020 r. w Erlangen odbędą się warsztaty pt. "Human Rights Overreach". Szczegółowe informacje dotyczące tematyki warsztatów można znaleźć tutaj. Zgłoszenia (abstrakt do 500 słów) należy przesyłać do 20 grudnia br. na adres teresa.nunes.violante(at)fau.de. Planowana jest publikacja pokonferencyjna.

Organizatorzy starają się o dofinansowanie do kosztów podróży uczestników.

poniedziałek, 11 listopada 2019

Call for papers: Asia-Pacific Journal of International Humanitarian Law

Asia-Pacific Journal of International Humanitarian Law zaprasza do nadsyłania artykułów do swojego numeru za 2020 r. Tematy, którymi zainteresowana jest redakcja, obejmują:
  • Rights of children in armed conflict;
  • Protection of cultural heritage in times of armed conflict;
  • IHL and weapons (nuclear weapons, new weapon technologies, arms trade, etc.);
  • IHL and terrorism (including counter-terrorism legislation and UNSC Resolution 2462);
  • IHL courts in the region (from the aftermath of WW II to today);
  • National Committees of IHL and domestic implementation of IHL;
  • Peacekeeping forces;
  • IHL and Islam;
  • Refugees in Asia, forced migration;
  • IHL and climate change; and
  • Protection against human trafficking, protection of stateless persons.
Artykuły powinny w szczególności dotyczyć regionu Azji i Pacyfiku. Zgłoszenia należy przesyłać do 6 stycznia 2020 r. na adres apjihl.upd(at)up.edu.ph. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

niedziela, 10 listopada 2019

Inauguracja Max Planck Encyclopedia of International Procedural Law

Dotychczasowy kanon prawa międzynarodowego Max Planck Encyclopedia of Public International Law został niedawno rozszerzony o Max Planck Encyclopedia of International Procedural Law. Z tej okazji wydawca m.in. udostępnił wybór tekstów z nowego tomu.

Zob. także list inauguracyjny od redaktor Encyklopedii, prof. Hélène Ruiz Fabri.

sobota, 9 listopada 2019

Call for proposals: Research on National Security, Natural Disasters, Socioeconomic and Political Crises

Minerva Center for the Study of the Rule of Law under Extreme Conditions zaprasza do nadsyłania propozycji badawczych w temacie "the Rule of Law under the extreme conditions'. Centrum jest zainteresowane zwłaszcza następującymi tematami:
  • National security emergencies - wars, terrorism, counter-terrorism, cyber and military actions
  • Natural and man-made disasters - epidemics, floods, storms, fires, tsunamis and earthquakes, including induced man-made natural disasters.
  • Socioeconomic and political crises - economic meltdowns and severe sociopolitical fragmentation
Istnieje możliwość wsparcia m.in. krótszych i dłuższych staży postdoc, sfinansowania propozycji badawczych lub trwających badań, organizacji konferencji i publikacji. Zgłoszenia należy przesyłać do 7 lutego 2020 r.

Więcej informacji, w tym na temat wysokości finansowania dla poszczególnych kategorii aktywności, można znaleźć tutaj.

piątek, 8 listopada 2019

Call for papers: The Distributed Work of War and Security: Technology, Expertise and Legitimation (Amsterdam, sierpień 2020 r.)

W ramach Peace and Conflict Studies Conference, która odbędzie się na Vrije Universiteit w Amsterdamie w dniach 24-25 sierpnia 2020 r., zorganizowany zostanie panel pt. "The Distributed Work of War and Security: Technology, Expertise and Legitimation". Osoby zainteresowane udziałem w tym panelu są zaproszone do przesyłania propozycji wystąpień na jeden z proponowanych tematów:
  • The role and enactment of technical or legal expertise in the conduct and legitimation of war or security;
  • Empirical inquiries into human-machine relations interactions in contemporary warfare or security practices;
  • Practices related to the design and development of technological warfare/security and the organization of violence;
  • Technology, militarism and the everyday;
  • The relationship between technology and secrecy, transparency and resistance.
Zgłoszenia (abstrakt do 200 słów i krótka notka biograficzna) należy przesyłać do 29 listopada br. na adresy t.e.aalberts(at)vu.nl oraz m.hoijtink(at)vu.nl. Organizatorzy zapewniają nocleg dla panelistów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

czwartek, 7 listopada 2019

Call for papers: Sympozjum "Exploring the Frontiers of International Law in Cyberspace" (Kraków, maj 2020 r.)

W dniu 15 maja 2020 r. w Krakowie odbędzie się pierwsza część Sympozjum nt. "Exploring the Frontiers of International Law in Cyberspace". Druga część planowana jest na listopad 2020 w Leiden. Organizatorami są Zakład Prawa Międzynarodowego UJ i Grotius Centre for International Legal Studies, przy wsparciu European Society of International Law.

Krakowska część sympozjum poświęcona będzie tematowi: "Ensuring Responsible State Behaviour in Cyberspace". Organizatorzy zainteresowani są zwłaszcza wystąpieniami dotyczącymi następujących tematów:
  • Rules and norms of responsible State behaviour in cyberspace, in particular in context of the new OEWG and GGE proceedings
  • Western and non-Western approaches to international law in cyberspace
  • The application of International Humanitarian Law to cyber armed conflicts
  • Sovereignty in cyberspace; aspects of “digital sovereignty”
  • State responsibility in cyberspace
  • Individual and collective reactions to cyberattacks, cyber restrictive measures, countermeasures etc.
  • Supply chain security and international trade law (vide 5G, Huawei etc.)
  • Extraterritorial jurisdiction (U.S. CLOUD Act, EU draft e-evidence regulation etc.)
Zgłoszenia (abstrakt do 800 słów i CV) należy przesyłać do 15 grudnia 2020 r. na adres esil-symposium-krakow(at)outlook.com. Najlepsze artykuły z obu części sympozjum opublikowane zostaną w specjalnym numerze Leiden Journal of International Law. Dla członków ESIL istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie kosztów podróży.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://zpmp.law.uj.edu.pl/en_GB/esil-symposium.

środa, 6 listopada 2019

Call for papers: 2020 Human Rights Conference: Women’s Rights as Human Rights (Florencja, czerwiec 2020 r.)

W dniach 7-8 czerwca 2020 r. we Florencji odbędzie się konferencja pt. "Women’s Rights as Human Rights". Organizatorzy zainteresowani są zwłaszcza następującymi tematami wystąpień:

  • • Global perspectives on women’s healthcare
  • • Gender and free expression in the digital marketplace
  • • Misogyny and mass violence
  • • Global economic opportunities and barriers for women
  • • Te internationalization of carceral feminism: Causes and critiques?
  • • Global perspectives on intersectionality
  • • The Me Too movement: Global perspectives
Zgłoszenia (abstrakt i CV) należy przesyłać do 18 listopada br. na adres hollandb(at)gonzaga.edu. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

wtorek, 5 listopada 2019

Call for papers: Looking for trouble: Major Issues in EU Law in the Near Future (Sztokholm, czerwiec 2019 r.)

W dniach 4-5 czerwca 2020 r. w Sztokholmie odbędzie się konferencja pt. "Looking for trouble: Major Issues in EU Law in the Near Future". Organizatorzy zainteresowani są zwłaszcza następującymi tematami wystąpień:
  • Protecting Rule of Law and Judicial Independence
  • Effective Enforcement int he EU: Diversity, Decentralization, and Cooperation
  • Data Protection and Artificial Intelligence for Europe
  • The Digital Single Market and the Future of Intellectual Property in Europe
  • The EU’s Role in the World at the End of the American Century
  • The Legitimacy of the EU and an EU for Everyone
Zgłoszenia (abstrakt do 300 słów i CV) należy przesyłać do 10 stycznia 2020 r. na adres dino.amorelli-federico(at)juridicum.su.se. Planowana jest publikacja pokonferencyjna. Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie kosztów podróży, co należy zaznaczyć w zgłoszeniu na konferencję.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

poniedziałek, 4 listopada 2019

Call for papers: The Question of Solidarity in Peace and Security (Katania, kwiecień 2020 r.)

Przy okazji 2020 ESIL Research Forum organizowanego na Uniwersytecie w Katanii, ESIL IG on Peace and Security ogłosiła nabór na side event pt. "The Question of Solidarity in Peace and Security", które odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2020 r. Organizatorzy zainteresowani są zwłaszcza następującymi tematami:
  • The legal relationship between sovereignty, solidarity and utopia 
  • Solidarity, utopia and peace, and their theoretical alignment 
  • The balance between the competing demands of solidarity and security 
  • Isolationism, security and solidarity 
Zgłoszenia (abstrakt do 800 słów wraz z krótkim CV) należy przesyłać do 17 stycznia 2020 r. na adresy: c.moran(at)napier.ac.uk, iljarichard.pavone(at)cnr.it, starski(at)mpil.de oraz nicholas.tsagourias(at)sheffield.ac.uk.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

niedziela, 3 listopada 2019

Call for papers and posters: 2020 ILA Kyoto Conference (Kioto, sierpień 2020 r.)

W związku z 79. konferencją Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego, która odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia 2020 r. w Kioto, Organizatorzy opublikowali call for papers oraz call for posters.
  • Według najnowszej deklaracji Organizatorów, ma odbyć się jeden lub dwa panele specjalne, których uczestnicy zostaną wyłonieni w drodze call for papers. Zgłoszenia mogą dotyczyć zarówno problematyki prawa międzynarodowego publicznego, jak i prywatnego i powinny nawiązywać do tematu konferencji, którym w przyszłym roku będzie “Bridging for the Future”.
  • Call for posters skierowane jest zwłaszcza do młodych naukowców. Postery mogą dotyczyć dowolnej problematyki prawa międzynarodowego publicznego lub prywatnego.
Zarówno w przypadku plakatu, jak i referatu termin przesyłania zgłoszeń (abstrakt do 600 słów i CV) mija 20 lutego 2020 r.

Nie podano jeszcze informacji o opłacie konferencyjnej (rejestracja rozpoczyna się 1 grudnia br.), ale Organizatorzy już zastrzegli, że nie zapewnią zniżki dla czynnych uczestników konferencji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

sobota, 2 listopada 2019

Call for papers: The Cyprus Review

The Cyprus Review zaprasza do nadsyłania artykułów do numeru, który ukaże się wiosną 2020 r., a którego tematem przewodnim będzie 'Gender in Cyprus: Equality, Rights, and Beyond'.
Pełną listę tematów, którymi zainteresowana jest redakcja, można znaleźć tutaj.
Artykuły można przesyłać do 1 lutego 2020 r.

piątek, 1 listopada 2019

Seminarium naukowe „Missing persons in the jurisprudence of international human rights mechanisms” (Poznań, 5 listopada 2019 r.)

Poznańskie Centrum Praw Człowieka INP PAN serdecznie zaprasza na seminarium naukowe: „Missing persons in the jurisprudence of international human rights mechanisms”. Seminarium odbędzie się 5 listopada 2019 r. o godz. 13.00 w INP PAN W Poznaniu ul. Mielżyńskiego 27/29, III piętro.
Prelegentką będzie dr Grażyna Baranowska. Referat zostanie przedstawiony w języku angielskim.
Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa drogą mailową (phrc@man.poznan.pl) do dn. 4 listopada 2019 r.